Taruvaik 90g

Mesilased toodavad taruvaiku taru pragude täitmiseks, looduslike kärgede tugevdamiseks ning kärjeseinte poleerimiseks. Vajadusel kasutatakse seda ka lennuava väiksemaks tegemiseks, et kutsumata külalised sisse ei pääseks. Taruvaik on mesilaste poolt kogutud taimedelt ja puudelt.

Inimese jaoks on taruvaigul tugevad antibakteriaalsed ja põletikuvastased omadused ning see koosneb rohkem kui 50-st komponendist. See koosneb taimsetest valkudest ja palsamitest (50–55%), vahast (30–40%), eeterlikest õlidest (8–10%) ja õietolmust (5–10%), ehk koostises on vaha, vaik, rasv- ja aminohapped.

Taruvaiku kasutatakse näiteks tõmmiste, tinktuuride, veelahuste, pastade, kreemide, salvide, võide valmistamiseks ja veel paljuks muuks. Taruvaigu võib kohviveskis ära peenestada. Värsket taruvaiku peaks eelnevalt külmkapis hoidma.

Pulbristatud taruvaiku tarvitatakse päevas profülaktiliselt 2–5 grammi, tervendamise eesmärgil 5–10 grammi. Kindlasti tuleks pulbrit segada mee ja/või suiraga, et organism omastaks paremini kasulikke aineid ja toime oleks tõhusam. Seda võiks tarvitada kolm korda päevas mitte hiljem kui 20 minutit enne põhilisi söögikordi. Suuremal kogusel on eriti tugev bakteritsiidne toime.

8,00 

Kirjeldus

Seotud tooted

Ostukorv0
Ostukorvis ei ole ühtegi toodet!
Jätka ostlemist
0